Off White Blog

F1 Šanghaj, Čína: Majstrovská trieda Lewisa Hamiltona v jazde vyhrá jeho a Mercedes čínska Grand Prix

Smieť 14, 2024

Lewis Hamilton je hybrid Mercedes-Benz F1 W08 Hybrid na majstrovstvách sveta Formuly 1 v čínskej Šanghaji © Sutton Motorsport Images

Dominantný štýl jazdy Lewisa Hamiltona a úplná precíznosť ho viedli k jeho 54. víťazstvu v kariére, neuveriteľných 6,2 sekundy pred víťazným koňom Sebastiana Vettla. Brit viedol celú cestu, zabezpečoval si pozíciu v kvalifikácii a nikdy nezmeškal trať. Toto je jeho tretí Grand Slam Formule 1 a teraz je na úrovni pódií s veľkým Alainom Prostom. To musel byť jeden z najviac nepredvídateľných závodných víkendov, pričom dva tréningy boli zrušené po tom, čo bol ukrytý lekársky vrtuľník, a stále sa vyskytujúca hrozba sprchy vyzerala, že sa bude zdržiavať v nedeľu popoludní.

Deň pretekov však počasie ustúpilo, ale v rohoch boli stále viditeľné mokré škvrny - čo je zrejmé z palubnej kamery Maxa Verstappena, pretože holandský pretekársky automobil v prvom kole odborne manévroval so svojím autom zo 16. miesta na 7. miesto v úvodnom kole toho, čo bolo aby dokázal svoju najlepšiu rasu. Následne predbehol svojho skúsenejšieho kolegu Daniela Ricciarda, ktorý dokončil preteky tretí. Povedal: „Bol to veľmi náročný závod, ale naozaj som si to užil. Myslím, že som v úvodnom kole predbehol deväť áut, takže to bol pre mňa veľmi dobrý závod. Tento víkend som nemal veľa času na to, aby som sa kvalifikoval, takže som nemal veľa kvalifikácie, takže som nečakal, že budem pódium na 16. mieste. “

Sebastian Vettel Ferrari, Mercedes AMG F1 Lewis Hamilton a Max Verstappen spoločnosti Red Bull Racing na pódiu na Grand Prix v Šanghaji 2017. © Sutton Motorsport Images

Počas víkendu sa Daniel Ricciardo stretol v Hongkongu, ktorý preskočil lano v Causeway Bay a putoval po hodoch po slabej sume. Na druhej strane Lewis Hamilton bol videný na streche v Macau proti veľkolepému nočnému panoramatu Macaa, ktorý sa chystal nastúpiť na helikoptéru, a potom znova v Pekingu so speváčkou JJ Linom, ktorý sa učil kaligrafii a nakoniec získal nový atrament, ktorý hrdo predvádzal svojej čínštine Fanúšikovia. Mercedes AMG oslávil ich 50 rokov a v sobotu v noci v Šanghaji spustil GT R v Číne spolu s Lewisom Hamiltonom.

To je zábal víkendu v Šanghaji, budúci víkend je Bahrajn a my vám prinášame všetky pretekárske vrcholy spolu s luxusom vo vnútri kopčeka prvého stredného východu.