Off White Blog

Tím Breitling Racing vyhral Malajziu Leg Red Air Air Race

Apríl 3, 2024

Napriek doteraz ťažkej sezóne, vrátane troch zmien motora iba v troch pretekoch v tomto roku, tím Breitling Racing Team získal prvé miesto na prvých leteckých pretekoch Red Bull vo východnej Ázii. Víťazstvo, ktoré sa konalo minulý víkend v Putrajaya, je prvým pre hlavného pilota Nigela Lamba. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili aj rakúske Hannes Arch a austrálska Matt Hall. Arch je však teraz vedúcim hráčom s 30 bodmi. Panujúci majster Paul Bonhomme ukončil svoju sériu 15 rovných stupňov víťazov, ale celkovo je na druhom mieste s 25 bodmi, zatiaľ čo Lamb sa posunul na tretie miesto so 17 bodmi.

1

Lamb, ktorý predtým cestoval po Malajzii ako pilot na päť rokov, zostáva v krajine populárny a videl silnú podporu svojich fanúšikov, keď zaznamenal najrýchlejší čas v čase 1: 15 023. Víťazstvo bolo emocionálne pre Lamba, ktorý získal šesť umiestnení na druhom mieste v 43 predchádzajúcich pretekoch počas siedmich sezón.

„Naučil som sa veľa, poznať rovnováhu medzi podstupovaním rizík a príliš vysokým rizikom. Je to skvelý pocit. Ďakujem vám za všetku podporu, je to tímové úsilie, vrátane Breitlingu a organizácie Red Bull Air Race. Bol to fantastický závod a udalosť tu v Putrajaya, je skvelé byť späť v Malajzii, “povedal Lamb.