Kresba umeleckých diel Aukcie aukcie v hodnote 1,4 milióna dolárov po úspešnej ponuke

Smieť 6, 2024

Sothebyho práve dostali Banksy'da počas aukcie súčasného umenia v Londýne. Zarámovaná verzia Banksy „Girl With Balloon“ sa prostredníctvom skartovacích okamihov po zničenej ponuke 1,4 milióna dolárov dolára zničila. Ikonické umelecké dielo banky Banksy bolo zničené iba pár sekúnd po víťaznej snahe o zvukové poplachy v obraze a potom sa plátno Dievča s balónom začalo v rámčeku skrývať skrytým drvičom.

„Zdá sa, že sme práve dostali Banksy-ed,“ - Alex Branczik, hlavný riaditeľ a vedúci súčasného umenia, Európa Londýn

Anonymný pouličný umelec, politický aktivista a filmový režisér v Anglicku je známy svojimi satirickými umeleckými dielami a sociálno-politickým komentárom, ktorý spája jeho zmes temného humoru s graffiti vyhotovenými v osobitnej šablonovacej technike. Najdôležitejšie je, že Banksy je známy tým, že nepredáva fotografie ani reprodukcie svojich pouličných graffiti. V minulosti sa dražitelia umenia pokúšali predať svoje šablónové umenie na rôznych uliciach, ktoré vandalizoval, a otázku odstránenia ponechali víťaznému záujemcovi.

Najnovší akt vandalizmu od Banksyho sa drží v rovnakom duchu ako jeho politický a sociálny komentár, podľa ktorého sa Alex Branczik, hlavný riaditeľ a vedúci súčasného umenia v Európe v Londýne vyjadril k slovu: „Zdá sa, že sme práve dostali Banksyho.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Ísť, ísť, odísť ...

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Banksy (@banksy) 5. októbra 2018 o 18:45 PDT

Orámované Dievča s balónom znázornilo jeden z najznámejších obrázkov Banksyho - dievča, ktoré sa natiahlo smerom k jasne červenému balóniku v tvare srdca - popravené striekajúcou farbou a akrylové na plátne. Začalo to skĺznuť do drviča tajne namontovaného do spodnej časti rámu. Zdá sa, že sám aukčný bol prítomný na aukcii, nakrútil celú drámu na instagram s titulom „Ísť, ísť, odísť ...“ a potom nasledoval ďalší videozáznam pred 7 hodinami, ktorý odhaľoval, ako vymyslel žart, ktorý navrhol ako „bezpečné pri zlyhaní“ v prípade, že išlo o dražbu.

„Toto je teraz súčasťou histórie umenia v jej skartovanom stave a odhadujeme, že Banksy k svojej hodnote pridala minimálne 50%, pravdepodobne tak vysoko, ako má hodnotu plus 2 milióny GBP.“ - Joey Syer, spoluzakladateľ MyArtBroker.com

Takže Banksy dal video na Instagram a takmer okamžite ho vymazal o celom drviči v obraze. Obrazovku som zaznamenal pre každého, kto to zmeškal! pic.twitter.com/uryPvP21ge

- Zoe Smith (@zoelouisesmithx) 6. októbra 2018

Vo vyhlásení vydanom spoločnosťou Sotheby's je údajná aukčná sieň v rozhovore s úspešným uchádzačom o ďalších krokoch po zničení Dievča s plátnom Balloon. Podľa advokátskej kancelárie Stimmel, Stimmel a Smith, špecializujúcej sa na aukčné právo, jednotný obchodný zákonník nehovorí o prevode rizika straty pri dražbe. „Vo všeobecnosti je vlastníctvo tovaru pri určovaní, ktorá strana nesie riziko straty, irelevantná. Základným prvkom je totožnosť strany, ktorá má kontrolu nad tovarom. Po splnení podmienok predaja je predávajúci oprávnený nechať mu majetok dodať. Od tohto momentu bude odmietnutie dodávky považované za porušenie zmluvy. “

MyArtBroker.com, ktorý predtým predal niekoľko diel Banksy, to uviedol Dievča s balónom zaznamenala v posledných rokoch medziročný nárast hodnoty približne 20%. Vo vyhlásení pre Guardian, spoluzakladateľ MyArtBroker.com Joey Syer povedal: „Toto je teraz súčasťou dejín umenia v jeho skartovanom stave a odhadujeme, že Banksy k jeho hodnote pridal minimálne 50%, možno až tak vysoko ako v hodnote 2 miliónov GBP plus. “

Súvisiace Články